TVOJDOM.SK
Javor poľný do záhrady i do šalátuJavor poľný do záhrady i do šalátu

Javor poľný patrí medzi vysoké listnaté stromy, ktorý vďaka svojim vykrajovaným listom pôsobí v záhrade dekoratívne. Listy stromu ale nemusia byť len na ozdobu, využitie nájdu i v kuchyni.

25.5.2012
Čo treba urobiť v májovom sadeČo treba urobiť v májovom sade

Dlho sme sa tešili na jarné kvety a naraz rozkvitá celý ovocný sad a my nevieme, kam skôr skočiť. Podľa momentálnej potreby kypríme pôdu okolo stromov, prihnojujeme odporučenými hnojivami, zalievame alebo tiež plejeme. Veru máj nie je iba obdobím lásky, i keď sa záhradka oblieka do ružového hávu.

10.5.2012
Tulipán neskorý: Mrazivá zima mu nevadíTulipán neskorý: Mrazivá zima mu nevadí

Tulipán neskorý patrí medzi známe cibuľoviny, ktoré sú ako stvorené pre skalky. Prednosťou žlto kvitnúcich tulipánov nižšieho vzrastu je vysoká odolnosť voči mrazom. Ale pozor na daždivé leto.

6.4.2012
Staráme sa o aprílovú záhradu

Apríl síce patrí podľa kalendára k obdobiu jari, ale podľa počasia je to prelievanie februárového a marcového počasia. Stromy sa obaľujú kvetmi a všetko, čo je pod nimi, zdobí zelená. Tak radi by sme sa pustili do poriadnej záhradníckej práce, ale namiesto toho likvidujeme burinu. Brrr!

3.4.2012
Vŕba rakytová oživí záhradu i včelyVŕba rakytová oživí záhradu i včely

Dosť bolo pochmúrnej zimnej nálady, rozkvitajú bahniatka – je tu jar. Vŕba rakytová – Salix caprea patrí medzi ozdobné stromy, ktoré kvitnú včas zjari a svojimi na pohľad plyšovými kvetmi záhradu hneď robia veselšou.

19.3.2012
Chochlačka plná má rada polotieňChochlačka plná má rada polotieň

Chochlačka plná je zaujímavá tvarom listov i kvetov. Patrí medzi trvalky, ktorým vyhovuje polotieň, a to je dobrá správa predovšetkým pre všetkých, ktorí nemajú oslnenú záhradu.

4.3.2012
V marcovej záhrade nastáva čas sadenia a príprav na jarV marcovej záhrade nastáva čas sadenia a príprav na jar

Konečne nastal čas, kedy nám začína na dvere ťukať jar. Po februárových mrazoch, ktoré k nám tento rok prišli z východu, sa na ňu tešíme dvojnásobne.

1.3.2012
Mrazivý február v záhradeMrazivý február v záhrade

Február patrí k najchladnejším mesiacom v roku a podľa všetkého tá tohtoročná zima bude mrazivá až arktická. Dlho bolo ako na jar a naraz bác, máme tu sibírske mrazy. Musíme rýchlo obaliť a prikryť všetko, čo sa dá, a dúfať, že mrazy nenarobia príliš veľké škody a zavčas pominú.

7.2.2012
Kalanchoe – nenáročné izbové rastlinyKalanchoe – nenáročné izbové rastliny

Kalanchoe daigremontiana a tubiflora sú dve nenáročné izbové rastliny ozdobné listom, ktoré nemajú slovenské mená, a tak si možno pri vyslovení ich názvu zamotáme jazyk. O to jednoduchšie to však budeme mať s ich pestovaním, ako sa sami o chvíľku presvedčíme.

3.2.2012
Gaultéria rozprestretá – osvedčený liek IndiánovGaultéria rozprestretá – osvedčený liek Indiánov

Gaultéria rozprestretá (Gualtheria procumbens) je menší asi 15 cm vysoký stálezelený krík s pretiahnutými eliptickými listami, ktorý vynikne v plnej kráse až v zime, kedy na záhradku dopadnú prvé snehové vločky.

6.1.2012
Predchádzajúci 1|2|3|4|5|6|7|8Posledná stranaĎalší strana Ďalší
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.