TVOJDOM.SK
Vonku sa býva príjemneVonku sa býva príjemne

Začiatkom leta nastáva všeobecné sťahovanie na chalupy a chaty, za pokojom a prírodou. Čo ale keď sa urobí teplo skôr, než nastanú prázdniny a naša dovolenka?

27.6.2012
Čo položiť okolo bazénu? Možností je viacČo položiť okolo bazénu? Možností je viac

Bazén v záhrade je snom mnohých z nás. Aby však dobre slúžil, treba okrem typu, veľkosti a nevyhnutného príslušenstva vybrať i vhodný povrch pre jeho okolie. Ten by mal byť nielen estetický, ale tiež praktický a bezpečný.

18.6.2012
Javor poľný do záhrady i do šalátuJavor poľný do záhrady i do šalátu

Javor poľný patrí medzi vysoké listnaté stromy, ktorý vďaka svojim vykrajovaným listom pôsobí v záhrade dekoratívne. Listy stromu ale nemusia byť len na ozdobu, využitie nájdu i v kuchyni.

25.5.2012
Záhrada plná svetielZáhrada plná svetiel

Ak sa do inštalácie vonkajšieho osvetlenia neženiete len preto, že by ste museli rozkopať celú záhradu, potom spozornite. Už to nie je treba. V kurze sú totiž svetlá so solárnymi panelmi, ktoré dokážu akumulované slnečné žiarenie premeniť na energiu potrebnú na svietenie.

17.5.2012
Čo treba urobiť v májovom sadeČo treba urobiť v májovom sade

Dlho sme sa tešili na jarné kvety a naraz rozkvitá celý ovocný sad a my nevieme, kam skôr skočiť. Podľa momentálnej potreby kypríme pôdu okolo stromov, prihnojujeme odporučenými hnojivami, zalievame alebo tiež plejeme. Veru máj nie je iba obdobím lásky, i keď sa záhradka oblieka do ružového hávu.

10.5.2012
Osvieženie pre najmenšíchOsvieženie pre najmenších

Aj keď máte v záhrade bazén, deti sa do neho bez dozoru bojíte pustiť. A tak nezostáva nič iné, než byť stále pri nich, alebo ich do vody nepustiť. Lenže to býva väčšinou problém. Pomôcť si môžete niektorým z menších variantov určených špeciálne pre našich najmenších.

3.5.2012
Tulipán neskorý: Mrazivá zima mu nevadíTulipán neskorý: Mrazivá zima mu nevadí

Tulipán neskorý patrí medzi známe cibuľoviny, ktoré sú ako stvorené pre skalky. Prednosťou žlto kvitnúcich tulipánov nižšieho vzrastu je vysoká odolnosť voči mrazom. Ale pozor na daždivé leto.

6.4.2012
Staráme sa o aprílovú záhradu

Apríl síce patrí podľa kalendára k obdobiu jari, ale podľa počasia je to prelievanie februárového a marcového počasia. Stromy sa obaľujú kvetmi a všetko, čo je pod nimi, zdobí zelená. Tak radi by sme sa pustili do poriadnej záhradníckej práce, ale namiesto toho likvidujeme burinu. Brrr!

3.4.2012
Vŕba rakytová oživí záhradu i včelyVŕba rakytová oživí záhradu i včely

Dosť bolo pochmúrnej zimnej nálady, rozkvitajú bahniatka – je tu jar. Vŕba rakytová – Salix caprea patrí medzi ozdobné stromy, ktoré kvitnú včas zjari a svojimi na pohľad plyšovými kvetmi záhradu hneď robia veselšou.

19.3.2012
Chochlačka plná má rada polotieňChochlačka plná má rada polotieň

Chochlačka plná je zaujímavá tvarom listov i kvetov. Patrí medzi trvalky, ktorým vyhovuje polotieň, a to je dobrá správa predovšetkým pre všetkých, ktorí nemajú oslnenú záhradu.

4.3.2012
Predchádzajúci 1|2|3|4|5|6|7|8Posledná stranaĎalší strana Ďalší
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.