TVOJDOM.SK

Zábavné pečiatkovanie

Tipy a triky - 30.3.2012

Vylaďte si doma svoj kútik a skvelo sa pohrajte! Pomocou vlastnoručne vyrobenej pečiatky a kúska látky budete mať originál na stene i na ďalších drobnostiach.

reklama

Možno si na to ešte spomeniete zo školy. Pečiatky sme vtedy vyrábali zo zemiakov a všetkých nás to bavilo. Dneska vás naučíme pečiatkovaniu pomocou obyčajnej gumy z papiernictva a baviť vás to bude úplne rovnako.

Ako vytvoriť kvetinovú pečiatku:

  • nakreslite motív na gumu,
  • odrežete 3 – 5 mm hrubý plátok,
  •  vystrihnite nakreslený motív,
  • pomocou špendlíka ho pripevnite späť na gumu,
  • špendlíkom tak vytvoríte kvetine stred.

1. Drevené obloženie steny

Jednoduchý tvar kvetináča vystrihnite z látky. Zvoľte buď niekoľko látok v podobnej farebnosti alebo štýle, alebo si rovnako ako my pomôžte látkou s tlačeným patchworkovým vzorom. Všetko potom bude dokonale ladiť.

Temperou namaľujte listy a stonky a pomocou pečiatkovacej techniky dorobte kvety v tvare hyacintov. Potom už stačí len pridať živé kvety a je to hotové.

2. Raňajky s vôňou kvietkov

Pečiatkovať sa dá na všetky materiály, len treba zvoliť vždy tú správnu farbu. Vo výtvarných potrebách si môžete kúpiť špeciálne farby na porcelán, drevo, textil, sklo atď.

Vždy si ale starostlivo prečítajte návod, aby vám farebný vzor vydržal tak, ako má. Nezabudnite, že farby na porcelán je nutné zapiecť v rúre. Takto ošetrený porcelán potom môžete bežne používať a umývať. Prajeme vám dobrú chuť!

3. Obal na diár

Z tvrdého papiera vytvorte jednoduchý obal a ten dozdobte rovnakým spôsobom. Na papier môžete tento krát pokojne použiť obyčajné tempery alebo vodovky.

4. Šaty pre knihu

Oblečte vašu obľúbenú knižku do bieleho hrubšieho plátna a prešite jednoduchými stehmi. Kvetináč vystrihnite zo zvyškov látky, podložte igelitom v rovnakom tvare a zažehlite. Tým sa obe látky spoja. Pečiatku tento krát namáčajte do farby na textil. Tú nezabudnite na záver zafixovať prežehlením. Rovnako ozdobte i záložky z mašľou.

Foto a text: Pleasurephoto.com

Diskusia
Nikdo tento článek zatím nekomentoval. Buďte první...
Súvisiace články

Žiadne súvisiace články


NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.