TVOJDOM.SK

Veľkonočné dekorácie pre šikovné ruky

Tipy a triky - 3.4.2012

Vyrobte si vlastnú výzdobu veľkonočného stola. Postup je jednoduchý a efekt bude ohromný!

reklama

Potrebovať budete tri pekne rozkvitnuté, mnohokveté chryzantémy v dvoch farebných odtieňoch, ozdobné trávy, pierka vo farbe kvetov, listy z primuliek a papierové vajíčka. K tomu veniec z kvetinárskej hmoty oasis. To všetko kúpite v každom lepšie zásobenom kvetinárstve.

Oasis položte na tanier a zalejte dostatkom vody. Potom ceruzkou vytvorte otvory pre kvety. Len tak ich nepolámete pri aranžovaní.

Vopred si kvietky ostrihajte a skôr ako ich zapicháte do venca, nechajte ich ešte chvíľu vo vode. Potom už aranžujte podľa vkusu.

Okolo ozdobte veniec lístkami z primulí. Pokojne použite už odkvitnutý kvet. Listy bude mať ešte stále krásne, a využijete ju tak vlastne dvakrát.

Dlhé ozdobné trávy zapichnite do stredu venca a stočte z nich srdiečko. Zastrihnite na požadovanú dĺžku a zapichnite.

Dozdobte ľahučkými pierkami a farebnými vajíčkami z papiera. Pridať môžete i tenké mašličky. Ak budete dolievať pravidelne vodu, vydrží vám veniec na stole krásny ešte dlho po Veľkej noci.

 

Výzdoba pre deti – papierové zajačiky

Zajačik naskladaný z obrúska je peknou a jednoduchou veľkonočnou dekoráciou, ktorú zvládnete podľa nášho návodu vytvoriť i s malými deťmi.

-Vlaďka Jelínková, Michaela Flíčková-
Foto: Pleasurephoto.com
 

Diskusia
Nikdo tento článek zatím nekomentoval. Buďte první...
Súvisiace články
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.