TVOJDOM.SK

Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu

Tipy a triky - 9.4.2012

S farbením vajíčok sa teda nemusíte tento krát zdržovať, len je na zvýraznenie farby potrite kúskom slaniny alebo maslom. Rovnaké farby majú i ostatné prírodniny, ako je brezová kôra a rôzne vetvičky a prútiky, ktoré určite nájdete niekde vo vašom okolí.

reklama

Pridajte nakoniec ešte nejakú mašľu v pestrejšej farbe alebo kvetinku, ktorou celú dekoráciu príjemne oživíte a budete mať všetko krásne zladené.

Ak budete mať trochu času naviac, skúste si vyrobiť jednoduchú ozdobu z brezovej kôry. Vystrihnete z nej tvar vajíčok a tie ofarbite. Pokojne môžete použiť i vodové farby, kôra sa chová podobne ako tvrdý papier. Dierovačkou vytvorte úhľadnú dierku, ktorou prevlečte mašľu a naviažte na hniezda z vetvičiek alebo priviažte na korbáč. Môžete ich tiež upevniť na špajľu a spolu pretiahnuť dierkou vyfúknutého vajíčka.

Pre malé deti môžete z obyčajných vajíčok urobiť roztomile zajačky. Stačí vám farebný papier, nožnice, fixky a lepidlo. Z papiera vystrihnite zajačie hlavičky s rôzne zahnutými uškami a fixkou na ne nakreslite jednoducho oči a nos. Na každé vajíčko potom nalepte hlavičku bielou lepiacou pastou. „Zajačiky“ poskladajte do prúteného košíčka – hniezdočka. Uvidíte, že sa budú malým šibačom veľmi páčiť.

Veľkonočné dekorácie

Hlavne si ale celú Veľkú noc užite a až vás vaši blízki a známi vyšibú korbáčom, verte, že to s vami myslia dobre.

Krásne sviatky!!!

Foto: Pleasurephoto.com 

Diskusia
Nikdo tento článek zatím nekomentoval. Buďte první...
Súvisiace články

Žiadne súvisiace články


NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.