TVOJDOM.SK

Nežné snežienky doma navodia jarnú atmosféru

Tipy a triky - 6.3.2012

Ako prvý posol jari sa vám v záhradke jednoznačne objavia biele kvietky snežienok. Tento nežný kvietok vás poteší i tam, kde je pôda ešte zmrznutá a miestami dokonca leží sneh.

reklama

Vedeli ste, že celkovo na svete rastie asi štyristo druhov snežienok? U nás ale najčastejšie rastie takzvaná snežienka jarná. Tento druh snežienky vyžaduje slnečné alebo poloslnečné stanovisko s priepustnou, kyprou a vlhkejšou pôdou. Dorastá do výšky 15 až 20 cm a jej biele kvietky môžete objaviť v záhradke už koncom februára. Veľmi záleží na tom, kedy práve u vás skončia mrazy.

V minulosti patrila snežienka jarná medzi naše najrozšírenejšie jarné rastliny, v súčasnej dobe ju radíme už medzi ohrozené a čiastočne chránené druhy. Preto ju jednoducho nekúpite za pár centov ako kedysi, ale poriadne musíte siahnuť do peňaženky. Dováža sa totiž z Holandska.

Ak ale patríte k tým, ktorým rastie v záhradke, máte šťastie! I pár kvietkov donesených do bytu vám navodí tú správnu jarnú atmosféru.

Ak nezoženiete rezané snežienky, kúpte si aspoň vysadený kvetináč. Pár týždňov vás bude tešiť doma a po odkvete a zaschnutí listov cibuľky schovajte, na jeseň ich zasaďte do záhradky a tešte sa na ďalšiu jar. Nesklamú vás a záplavou kvetov vás potešia každý rok.

-V. Jelinková-
Foto: Pleasurephoto.com
 

Diskusia
Nikdo tento článek zatím nekomentoval. Buďte první...
Súvisiace články
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.