TVOJDOM.SK

Namiesto vane bude v kúpeľni sprchový kút

Kúpeľne - 1.2.2012

Dnes pokračujeme návrhom pre pani Ivanu, tento krát sa pozrieme na kúpeľňu, ktorá má necelé 2,4 m2 a musí v nej byť umiestnený i záchod.

reklama

V pôvodnej kúpeľni je umiestnená vaňa, ktorá má šírku len 65 cm, dĺžku 150 cm. Umývadlo tu nie je, pôvodný nájomník mal zrejme veľmi nízke nároky na hygienu. V rohu pri vstupných dverách je umiestnený liatinový radiátor, ktorý zasahuje do priestoru dverí. Nad vaňou sú luxfery, ktoré poskytujú aspoň trochu denného svetla z priestoru kuchyne.

Rekonštrukciu začneme likvidáciou vane a záchodu, pôvodný obklad a dlažbu odstránime. Luxfery vybúrame tiež, namiesto nich príde plastový rám so sklenenou výplňou. Tiež odpady a prívody vody sa budú robiť znovu, elektrina taktiež. Odstránime i starý radiátor, na miesto ktorého príde nový, menší. Záchod by bol ideálny závesný, ale pani Ivana má iba obmedzené prostriedky na rekonštrukciu, takže zvolíme klasický „kombi“.

Hlavnou zmenou oproti pôvodnému stavu bude umiestnenie sprchového kútu namiesto vane. V takto maličkej kúpeľni je vaňa zbytočným luxusom. Výklenok, ktorý kedysi býval za vaňou, sa zamuruje a do rohu umiestni sprchový kút s rozmermi 80 x 80 cm. Ideálny je štvrťkruhový, ktorý poskytne dostatok priestoru vedľa záchodu i umývadla. Šírka umývadla je 50 cm. Pod umývadlo sa bude hodiť skrinka, ktorá schová napríklad upratovaciu chémiu, kozmetiku, alebo uteráky. Tiež priestor nad záchodom sa (vďaka nádržke, ktorá sa zo steny presunula za záchodovú misu) dá využiť na umiestnenie závesnej skrinky. V malých priestoroch nie je úložného priestoru nikdy dosť.

Nechajte si tiež navrhnúť interiér. Pošlite nám prostredníctvom fotogalérie 3D návrhy na navrhnutie pôdorysu miestnosti s označením rozvodov a okien a opisom vašich požiadaviek na štýl, rozvrhnutie a napríklad i pár fotografií súčasného stavu miestnosti. Potom už sledujte naše stránky, nech sa dozviete, či ste boli vybratí a ako dopadlo riešenie vášho interiéru našimi návrhárkami.

Pretože má majiteľka od známeho pár metrov obkladov v bielej a čiernej farbe, farebné riešenie kúpeľne bude „Black & White“. Myslím si, že to je klasika, ktorá sa nikdy neopozerá, a dá sa ozvláštniť doplnkami v akejkoľvek farbe. Dlažba je čierna, obklady som umiestnila iba za sprchový kút, umývadlo a na stenu vedľa umývadla do výšky dvoch metrov. Zvyšné steny sa vymaľujú náterom, ktorý je vodeodolný, zabraňuje plesniam a je umývateľný a paropriepustný. Voľnú stenu nad radiátorom doplníme grafikou, ktorá farebne ladí s celou kúpeľnou.

Aj keď je kúpeľňa z dnešného návrhu skutočne maličká, je zariadená funkčne a účelne. Dúfam, že sa pani Ivane bude páčiť.

Obrázky a text: Petra Kolaříková, www.design-domova.cz

Diskusia
Nikdo tento článek zatím nekomentoval. Buďte první...
Súvisiace články

Žiadne súvisiace články


NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.