TVOJDOM.SK

Horizontálna sprcha mení spôsob sprchovania

Kúpeľne - 28.5.2012

Sprchy existujú v nezmenenej podobe už niekoľko tisíc rokov – od tej doby, čo si prví Egypťan zavesil vedro s vodou nad hlavu. Nemyslíte, že je čas na zmenu?

reklama

Rozhodne si to myslí dizajnérske štúdio Dornbracht, ktoré prišlo s prvou horizontálnou sprchou. Čím sa líši od tej klasickej, dostatočne vysvetľuje jej názov – pri sprchovaní sa leží a prúdy vody dopadajú zhora na telo.

Nemecká spoločnosť si od tohto vynálezu nesľubuje, že prinesie do sprchovania revolúciu, ale bola by rada, aby priniesol zmenu uvažovania nad tým, čo vlastne sprchovanie predstavuje. Horizontálna sprcha má podľa Dornbrachtu presvedčiť svojich užívateľov, že sprchovanie je predovšetkým relaxácia, a až potom sa treba zbavovať nečistôt. Tým, že človeka donúti, aby si ľahol, ho donúti, aby spomalil a moment masáže teplým prúdom vody si intenzívne užil.

Horizontálna sprcha

Dizajnéri sa snažili spojiť najlepšie vlastnosti sprchy a vane; človek si v horizontálnej sprche odpočinie, ale pritom nespotrebuje hektolitre vody na naplnenie vane. Sprcha sa ovláda elektronicky, pomocou špeciálneho zariadenia nazvaného eTool. To umožňuje, aby si užívateľ navolil silu prúdu, jeho tvar i teplotu. Sprcha má už prednastavených niekoľko typov masážnych programov.

Výrobca už túto exkluzívnu záležitosť ponúka na kúpu, ale cenu na svojom webe neuvádza; poskytuje ju len vážnym záujemcom. To väčšinou býva jasný signál, že táto záležitosť bude poriadna drahota…

Foto: www2.dornbracht.com/en/ 
 

Diskusia
Nikdo tento článek zatím nekomentoval. Buďte první...
Súvisiace články
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.