TVOJDOM.SK

Dizajnové akvárium ako liek proti stresu

Nábytok a doplnky - 28.6.2012

Je váš život plný stresu a obáv? Máte vysoký krvný tlak alebo nemôžete spať? Možno by vám ten správny pocit pohody vedelo navodiť malé akvárium s veselou farebnou rybkou.

reklama

Viacero štúdií dokázalo, že sledovanie rybičiek popri bežných denných povinnostiach, dokáže redukovať úroveň stresu, znížiť krvný tlak a navodiť pocit uvoľnenia a relaxu. Popri všetkých spomínaných zdravotných benefitoch, akvárium môže byť zároveň krásnym doplnkom, ktorý na prvý pohľad priláka pozornosť a váš byt zatraktívni. Aby to bolo ešte trochu vzrušujúcejšie, môžete si vybrať niektoré z trendových dizajnových akvárií. V súčasnosti opäť prichádzajú do módy malé stolové akváriá pre jednu rybičku, alebo aj väčšie akváriá v rôznych netradičných verziách, ktorých dizajn v sebe obsahuje štipku humoru. Medzi zaujímavé tipy na originálne akváriá patrí napríklad akvárium zabudované v umývadle, v konferenčnom stolíku, alebo v starom televízore. Vtipne môže pôsobiť akvárium zavesené na stojane stolnej lampy alebo akvárium skombinované s kvetináčom. Populárnym riešením je napríklad aj druhotné využitie akvária ako vázy, či naopak vázy ako akváriá.

Pri tvorbe akváriá však nezabúdajte na to, že rybičky, slimáky, medúzy či iné potvorky, ktoré v nich môžete chovať, sú živé tvory, ktoré majú určité nároky na svoj životný priestor. Typ akvária a jeho výbava by preto mala zodpovedať konkrétnemu druhu rybičky, alebo iného vodného živočícha, pre ktorý sa rozhodnete.

-les-
Zdroj: www.boredpanda.com

Diskusia
21.7.2014 8:30Rybky
27.9.2012 15:52s
27.9.2012 15:45beti
Súvisiace články

Žiadne súvisiace články


NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.