TVOJDOM.SK
Slováci riešia bývanie čoraz viac cez spotrebné úverySlováci riešia bývanie čoraz viac cez spotrebné úvery

Kríza zmenila správanie spotrebiteľov aj na trhu s hypotékami a úvermi na bývanie. Namiesto kúpy nového bytu sa často radšej rozhodujú pre finančne menej náročnú renováciu alebo rekonštrukciu. Tomu zodpovedajú aj úverové produkty, ktoré v bankách vyhľadávajú.

12.6.2012
Pri renovácii bývania väčšina Slovákov siaha po úverePri renovácii bývania väčšina Slovákov siaha po úvere

Prieskum zacielený na respondentov, ktorí v uplynulom roku uskutočnili rekonštrukciu svojho príbytku alebo ju v horizonte 12 mesiacov plánujú, prezradil ako sa Slováci správajú pri financovaní úprav svojho bývania.

5.6.2012
Ako čo najrýchlejšie nasporiť na bývanieAko čo najrýchlejšie nasporiť na bývanie

Otázka financovania nového bývania je pri súčasných priemerných platoch pre väčšinu populácie Slovenska takmer neriešiteľnou úlohou. Tí šťastnejší sa môžu tešiť z podpory vlastnej rodiny či peňazí z dedičstva, mnohí ďalší si však musia pomôcť sami. Ako by mala vyzerať dlhodobá stratégia pri plánovaní kúpy vlastného bytu?

22.5.2012
Pri kúpe pozemku si treba dať pozor na právne vzťahy a limityPri kúpe pozemku si treba dať pozor na právne vzťahy a limity

Väčšina obyvateľov Slovenska býva vo vlastných rodinných domoch a tento trend pokračuje aj naďalej. Mnoho mladých rodín sa pri hľadaní riešenia vlastného bývania napokon rozhodne pre stavbu rodinného domu. Tomuto kroku však predchádza neľahká úloha - získať vhodný stavebný pozemok.

7.5.2012
Čo ste možno nevedeli o nájomných zmluváchČo ste možno nevedeli o nájomných zmluvách

Možnosť prenájmu bytu od inej súkromnej osoby využívajú najmä mladí ľudia - študenti, absolventi alebo mladé páry, ktoré si takýmto spôsobom riešia svoje prvé bývanie. Títo ľudia často vstupujú do právneho vzťahu s prenajímateľom bez toho, aby poznali všetky svoje práva a povinnosti...

18.4.2012
On-line poistenie je výhodnejšieOn-line poistenie je výhodnejšie

Poistenie majetku dnes nie je iba vecou zdravého rozumu, ale často i nevyhnutnosťou. Napríklad v prípade áut táto povinnosť vyplýva priamo zo zákona, pri nehnuteľnostiach je obvykle zábezpeka formou vinkulácie poistky jednou z podmienok hypotekárnej zmluvy.

14.3.2012
Pokles cien domov a bytov by mal pokračovať aj v tomto rokuPokles cien domov a bytov by mal pokračovať aj v tomto roku

Obdobie ideálnej rovnováhy medzi nízkymi cenami bytov a dobrou dostupnosťou hypoték, ktoré hralo do karát záujemcom o kúpu nehnuteľností z úverových zdrojov pomaly končí. Ceny nehnuteľností síce stále klesajú, avšak podmienky pre poskytnutie hypotéky sa zhoršujú.

7.3.2012
Dane z nehnuteľnosti na Slovensku narástli len mierneDane z nehnuteľnosti na Slovensku narástli len mierne

Slovenský občania a podnikatelia tento rok zaplatili za svoje nehnuteľností daň v priemere o 13,5 % vyššiu ako minulý rok. Napriek tomu odborníci tvrdia, že slovenské samosprávy pristupujú k zvyšujú dane z nehnuteľností prehnane opatrne, na čo môžu v budúcnosti doplatiť.

5.3.2012
Stavebné sporenie je od januára lacnejšieStavebné sporenie je od januára lacnejšie

Stavebné sporenie je od začiatku tohto roka o niečo výhodnejšie. Všetky tri stavebné sporiteľne znížili poplatky za vedenie sporiaceho i úverového účtu. Lacnejšie je aj samotné uzatvorenie zmluvy o sporení.

6.2.2012
Hodnotu nehnuteľnosti treba určovať objektívneHodnotu nehnuteľnosti treba určovať objektívne

Pri právnych úkonoch týkajúcich sa nehnuteľností je obvykle potrebné objektívne ohodnotenie ich ceny. Okrem znaleckých posudkov sa dnes na tento účel čoraz viac využívajú informácie z cenovej mapy.

12.1.2012
Predchádzajúci 1|2|3|4|5|6|7|8Posledná stranaĎalší strana Ďalší
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.