TVOJDOM.SK
Kupujete pozemok pre stavbu nehnuteľnosti?Kupujete pozemok pre stavbu nehnuteľnosti?

Postaviť dom na vlastnom pozemku je snom mnohých. Nie každý pozemok v obciach a mestách je určený či vhodný na stavbu rodinného domu.

7.11.2012
Manažovanie stavby je služba aj pre drobných stavebníkovManažovanie stavby je služba aj pre drobných stavebníkov

Zariadiť všetko, čo je potrebné pre získanie nového rodinného domu tak, aby príprava stavby a výstavba nenarušili pohodlie a pracovný režim, je snom každého malého stavebníka, ktorí sa odhodlá stavať dom svojpomocne. Tento sen je možné dosiahnuť využitím služieb manažéra stavby.

21.6.2012
Postup pri odstraňovaní stavbyPostup pri odstraňovaní stavby

Stavbe nového rodinného domu niekedy predchádza odstránenie pôvodnej stavby, ktorá už svojim riešením nevyhovuje nárokom užívateľov, alebo je po technickej stránke v takom zlom stave, že by jej rekonštrukcia nebola efektívna.

20.6.2012
Energetická certifikácia budov - prospešná alebo na príťaž?Energetická certifikácia budov - prospešná alebo na príťaž?

Všetky novostavby a stavby po významnej rekonštrukcii musia prejsť, podľa zákon č. 555 o energetickej hospodárnosti budov, posúdením ich energetickej náročnosti. Ide len o ďalšiu administratívnu prekážku alebo majú tieto opatrenia pre majiteľov a užívateľov budov reálny prínos?

21.5.2012
Pasívne domy – predsudky a faktyPasívne domy – predsudky a fakty

Žijeme v časoch, kedy je otázka energetickej úspornosti obytných domov denne na pretrase a to nie len medzi odborníkmi, úradníkmi, ale i medzi bežnými ľuďmi, ktorí majú z účtov za teplo hlavu v smútku...

23.4.2012
Búrať alebo rekonštruovať?Búrať alebo rekonštruovať?

Väčšina Slovákov v súčasnosti býva v rodinných domoch, z ktorých mnohé majú viac ako štyridsať rokov a v rôznych ohľadoch už nevyhovujú súčasným nárokom na bývanie. Oplatí sa pustiť do ich rekonštrukcie alebo je výhodnejšie starý dom zbúrať a postaviť na jeho mieste nový?

16.4.2012
Stavebná biológia – nový odbor, ktorý mení svet stavebníctvaStavebná biológia – nový odbor, ktorý mení svet stavebníctva

Stavebníctvo vstupuje do celkom novej éry! Z Nemecka sa do sveta šíry nový, dynamicky sa rozvíjajúci vedný odbor „baubiologie“, čiže stavebná biológia. Jej cieľom je v prvom rade chrániť zdravie človeka pred negatívnymi vplyvmi prostredia.

11.4.2012
Najslávnejšie garáže, v ktorých vznikli myšlienky, čo zmenili svetNajslávnejšie garáže, v ktorých vznikli myšlienky, čo zmenili svet

Jedna zo súčasti amerického sna je rozbehnúť podnikanie z garáže. Na miestach, kde normálne stávajú autá, vznikli nápady za stovky miliárd. Poďme sa pozrieť na garáže, v ktorých sa narodili myšlienky, čo zmenili svet.

17.2.2012
Keď sa z dobrého sluhu stane zlý pán...Keď sa z dobrého sluhu stane zlý pán...

V prípade, že sa v dome začne šíriť oheň, je dobré technické vybavenie a kvalitné poistenie určite veľkým pomocníkom. Avšak ešte lepšie je dozvedieť sa o nebezpečenstve v jeho zárodku a dostať tak šancu včas zasiahnuť.

25.1.2012
Najčastejšie nedostatky z hľadiska požiarnej bezpečnostiNajčastejšie nedostatky z hľadiska požiarnej bezpečnosti

Spomedzi všetkých prírodných živlov, ktoré by mohli ohroziť náš život alebo obydlie, je pre nás oheň tým najrizikovejším, pretože je súčasťou nášho každodenného života.

3.1.2012
Predchádzajúci 1|2|3|4|5|6|7|8Posledná stranaĎalší strana Ďalší
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.