TVOJDOM.SK
Kupujete pozemok pre stavbu nehnuteľnosti?Kupujete pozemok pre stavbu nehnuteľnosti?

Postaviť dom na vlastnom pozemku je snom mnohých. Nie každý pozemok v obciach a mestách je určený či vhodný na stavbu rodinného domu.

7.11.2012
Namiesto štyroch stien Namiesto štyroch stien "lietajúce" plošiny

Ďalší extrémny unikát japonskej architektúry pre bývanie predstavuje sklenený dom House NA, ktorého priestorové riešenie je inšpirované stromom.

2.7.2012
Projekt Tarjanne ponúka energeticky úsporné bývanieProjekt Tarjanne ponúka energeticky úsporné bývanie

Záujemcovia o nové bývanie v Bratislave si môžu vybrať už aj z energeticky úsporných novostavieb. Takúto možnosť ponúka rezidenčný projekt Tarjanne v Dúbravke.

22.6.2012
reklama
Manažovanie stavby je služba aj pre drobných stavebníkovManažovanie stavby je služba aj pre drobných stavebníkov

Zariadiť všetko, čo je potrebné pre získanie nového rodinného domu tak, aby príprava stavby a výstavba nenarušili pohodlie a pracovný režim, je snom každého malého stavebníka, ktorí sa odhodlá stavať dom svojpomocne. Tento sen je možné dosiahnuť využitím služieb manažéra stavby.

21.6.2012
Postup pri odstraňovaní stavbyPostup pri odstraňovaní stavby

Stavbe nového rodinného domu niekedy predchádza odstránenie pôvodnej stavby, ktorá už svojim riešením nevyhovuje nárokom užívateľov, alebo je po technickej stránke v takom zlom stave, že by jej rekonštrukcia nebola efektívna.

20.6.2012
Pri Temži vyrastie dom imúnny voči povodniamPri Temži vyrastie dom imúnny voči povodniam

Na brehu rieky Temža vyrastie prvý anglický obojživený dom, ktorý bude odolný voči povodniam. Je navrhnutý tak, aby v prípade, že rieka stúpne, zostal plávať hladine a udržal svojich obyvateľov a ich majetok mimo nebezpečenstva.

30.5.2012
Chcete vodopád?Chcete vodopád?

Tiež sa vám v detstve stávalo, že na vaše nadnesené požiadavky dospelí odvetili: A hodinky s „vodotryskom“ by si nechcel? Lenže dnes sa svet posunul niekam inam, možno, že dopredu, a to, čo bývalo nesplniteľným prianím či mohla len v rozprávkach vykúzliť pekelná mocnosť, je náhle splniteľné.

23.5.2012
Energetická certifikácia budov - prospešná alebo na príťaž?Energetická certifikácia budov - prospešná alebo na príťaž?

Všetky novostavby a stavby po významnej rekonštrukcii musia prejsť, podľa zákon č. 555 o energetickej hospodárnosti budov, posúdením ich energetickej náročnosti. Ide len o ďalšiu administratívnu prekážku alebo majú tieto opatrenia pre majiteľov a užívateľov budov reálny prínos?

21.5.2012
Dom, ktorý sa mení podľa počasiaDom, ktorý sa mení podľa počasia

Nestáva sa každý deň, že by ste predchádzali okolo podobného domu. Dom navrhnutý dRMM Architecture robí niečo, čo ste ešte nikdy žiadny dom robiť nevideli – vysúva svoje steny a mení svoj tvar aj charakter priamo pred vašimi očami!

9.5.2012
Dom v štýle FlintstonovcovDom v štýle Flintstonovcov

Jeden z unikátnych domov hollywoodskych celebrít je momentálne na predaj. Ide o legendárny dom v štýle Flintstonovcov, ktorý nechal postaviť nedávno zosnulý americký producent, herec a moderátor Dick Clark.

30.4.2012
Predchádzajúci 1|2|3|4|5|6|7|8Posledná stranaĎalší strana Ďalší
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.