TVOJDOM.SK
Namiesto štyroch stien Namiesto štyroch stien "lietajúce" plošiny

Ďalší extrémny unikát japonskej architektúry pre bývanie predstavuje sklenený dom House NA, ktorého priestorové riešenie je inšpirované stromom.

2.7.2012
Pri Temži vyrastie dom imúnny voči povodniamPri Temži vyrastie dom imúnny voči povodniam

Na brehu rieky Temža vyrastie prvý anglický obojživený dom, ktorý bude odolný voči povodniam. Je navrhnutý tak, aby v prípade, že rieka stúpne, zostal plávať hladine a udržal svojich obyvateľov a ich majetok mimo nebezpečenstva.

30.5.2012
Chcete vodopád?Chcete vodopád?

Tiež sa vám v detstve stávalo, že na vaše nadnesené požiadavky dospelí odvetili: A hodinky s „vodotryskom“ by si nechcel? Lenže dnes sa svet posunul niekam inam, možno, že dopredu, a to, čo bývalo nesplniteľným prianím či mohla len v rozprávkach vykúzliť pekelná mocnosť, je náhle splniteľné.

23.5.2012
Dom, ktorý sa mení podľa počasiaDom, ktorý sa mení podľa počasia

Nestáva sa každý deň, že by ste predchádzali okolo podobného domu. Dom navrhnutý dRMM Architecture robí niečo, čo ste ešte nikdy žiadny dom robiť nevideli – vysúva svoje steny a mení svoj tvar aj charakter priamo pred vašimi očami!

9.5.2012
Dom v štýle FlintstonovcovDom v štýle Flintstonovcov

Jeden z unikátnych domov hollywoodskych celebrít je momentálne na predaj. Ide o legendárny dom v štýle Flintstonovcov, ktorý nechal postaviť nedávno zosnulý americký producent, herec a moderátor Dick Clark.

30.4.2012
Dom inšpirovaný vtáčím hniezdomDom inšpirovaný vtáčím hniezdom

Chcete stavať rodinný dom, ale vaša parcela je príliš malá na to, aby popri budove zostal ešte priestor pre dvorček, kde by sa mohli hrať deti alebo kam by sa dalo zaparkovať auto?

12.4.2012
Bizarný dom v tvare slimákaBizarný dom v tvare slimáka

Bizarný a zároveň pôvabný dom vo tvaru ulity morského slimáka, ktorý stojí v Mexiku, je ukážkou toho, ak rozdielne predstavy môžu o bývanie byť.

2.4.2012
Dom pod úrovňou terénuDom pod úrovňou terénu

Voľný pozemok v existujúcej zástavbe nie je ničím neobvyklým. Pozemok s kontextom je pre architektov atraktívne zadanie viac než územie celkom bez neho, ktoré napríklad predstavujú prímestské satelity.

26.3.2012
Vodné stavby – Morské stromyVodné stavby – Morské stromy

Máte radi vodu? Páčilo by sa vám bývať na brehu jazera (u nás skôr rybníku), rieky alebo prípadne mora? Niekomu napríklad stačí i potôčik pretekajúci jeho záhradou. Lenže sú krajiny, kde im preľudnenie alebo dokonca sústavný zápas s postupujúcimi morskými vlnami už dávno nedáva príliš na výber.

22.3.2012
Wang Šu – architekt s pokorou, úctou a víziouWang Šu – architekt s pokorou, úctou a víziou

Wang Šu je čínsky architekt, ktorého meno je spájané s tvorbou, vyznačujúcou sa pôsobivosťou a úctou k životnému prostrediu. Tento rok bolo jeho dielo ocenené Pritzkerovou cenou, najprestížnejším ocenením svetových architektov.

12.3.2012
Predchádzajúci 1|2|3|4|5|6|7|8Posledná stranaĎalší strana Ďalší
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.