TVOJDOM.SK

VIASAT EPIC – programový blok zameraný na dramatické stvárnenie historických udalostí a príbehov

Aktuality - 5.4.2016

 ...

reklama

 

Súčasťou Viasat Epic budú nielen dramatizované verzie dokumentárnych programov z príslušného obdobia, ale aj adaptácie známej historickej a literárnej klasiky alebo seriály zobrazené v historickom kontexte.

Premiérovým programom v rámci Viasat Epic bude trojdielny politický thriller s Ianom McDiarmidom 37 dní – cesta k 1. svetovej vojne. Tento seriál sleduje očami politických vodcov a vysokopostavených štátnych úradníkov tragický sled neodvratných udalostí od zavraždenia arcivojvodu Františka Ferdinanda 28. júna 1914 až po začiatok vojny medzi Veľkou Britániou a Nemeckom 4. augusta toho istého roka.

Od 1. mája 2016 sa diváci môžu tešiť na sedemdielny seriál Vyhostení (Banished), ktorý rozpráva príbeh prvej kolónie britských vyhnancov v Austrálii na konci 18. storočia. Británia vtedy vyhostila do Sydney odsúdených zločincov, siroty, prostitútky, tulákov a iné nežiaduce a nepohodlné osoby do kolónie, kde tisíc väzňov bolo strážených len sto vojakmi a na jednu ženu pripadalo päť mužov. Medzi prvými vyhnancami sú priatelia Elizabeth Quinn, Tommy Barrett a James Freeman. Vyzradenie tajného milostného vzťahu prvých dvoch spustí rad udalostí, ktoré vedú k vyostreniu nepriateľstva medzi idealistickým guvernérom Phillipom a majorom Rossom, ktorý sa domnieva, že jedinou šancou na prežitie je vládnuť železnou rukou.

Seriál Ponurý dom (Bleak House), ktorý kanál Viasat History zaradil do vysielania od 19. júna 2016, je vernou adaptáciou klasického diela Charlesa Dickensa. Napínavý, dynamický príbeh sa točí okolo mrazivo krásnej lady Dedlockovej, skrývajúcej temné tajomstvo, a neľútostného advokáta Tulkinghorna, ktorý sa snaží jej tajomstvo odhaliť. Štedrý John Jarndyce, ktorý bojuje so svojou minulosťou, a jeho dvaja zverenci Richard a Ada sú tak ako lady Dedlock zapojení do neslávne známeho prípadu Jarndyce verzus Jarndyce, ktorého konečné riešenie – ak bude vôbec možné – prinesie jednej strane rozprávkové bohatstvo. Tulkinghorn postupne odkrýva tajomnú minulosť lady Dedlockovej a odhalí tajomstvo, ktoré navždy zmení ich život a je rovnako neuveriteľné ako vyústenie prípadu Jarndyce.

Na tieto a ďalšie historické filmy a seriály sa môžu diváci tešiť od 10. apríla 2016. Viasat Epic sa bude vysielať na kanáli Viasat History v premiére vždy v nedeľu v hlavnom večernom vysielacom čase o 21.00 hod. s reprízami v sobotu a nedeľu.

Diskusia
Nikdo tento článek zatím nekomentoval. Buďte první...
Súvisiace články

Žiadne súvisiace články


NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Copyright © 1998-2010 Sanoma Media Praha s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu TVOJDOM.SK je vyslovene zakázaný bez písomného súhlasu. TVOJDOM.SK dodržuje právne predpisy o ochrane osobných údajov. ISSN 1213-7278.